Automasaż Lędźwi

PUNKT SPUSTOWY znajduje się między ostatnim żebrem a mięśniem prostownikiem grzbietu


Aktywność tego punktu może objawiać się poprzez:


  • zaburzenia w funkcjonowaniu narządów takich jak: macica, prostata, nerki, okręznica, jelito czcze i kręte, pęcherz moczowy oraz jajnik


  • bolesność pod łopatką, w środkowej okolicy kl. Piersiowej oraz bocznej ściany klatki piersiowej


  • bolesność górnego odcinka kregosłiupa lędźwiowego, środkowej okolicy pośladka i stawów krzyżowo-biodrowych


  • utrudnione oddychanie


Technika AUTOMASAŻU


Masaż tego punktu możesz wykonać piłeczką w leżeniu tyłem, podczas siadu lub stania pod ścianą. Istotną kwestią jest utrzymanie aktywnych mięśni dna miednicy i stabilizatorów tułownia, umożliwiając prawidłowy oddech, niezbędny do eliminacji bólu w trakcie uciskania. Pozycja, którą wybierzesz może być, a nawet powinna być zmieniona na każdą inną po to by opatrzeć "punkt spustowy" z różnych perpektyw. Przy każdej z nich są inne wrażenia, a każdy bodziec jest istotny.


Przygotuj się do pracy z bólem i postaraj się nie okazywać fatygi poprzez grymas na twarzy, ponieważ zmniejszy to efektywność pracy.


1.  Przejdz do leżenia tyłem i rozluźnij ciało.


2.  Weź głęboki i długi oddech. Wdech nosem, wydech ustami.


3.  Ugnij stawy kolanowe i biodrowe, a stopy postaw na podłożu.


4.  Podłóż piłkę pod plecy, nieco nad grzebieniem biodrowym w okolicach kręgosłupa.


5.  zamknij oczy i skupiając całą swoją uwagę skieruj wdech do miejsca w którym jest piłka tak, by klatka piersiowa lekko poodsunęła się pod brodę. *ważne wdech nie był wykonyszny z luźnym brzuchem, łopatki i głowa swobodnie leżą na podłodze, stopy całą powierzchnią pilnują utrzymania piszczeli w pionie.


6.  Na szczycie wdechu wykonaj 2 sekudny pauzy i swobodnie wypuść powietrze ustami wraz z lekkim rozluźnieniem.


7.  Sprawdź co się zmieniło w kwestii bólu i ruchomości poprzez powolne i stabilne przyciąganie kolana do klatki piersiowej.


8.  Teraz kładąc nogi na pudle, krześle itp. Tak by uzyskać zgięcie w biodrach i kolanach ok. 90*/90* powtarzamy sekwencję punktów od 5 do 6 starając się jeszcze bliżej podciągnąć kolano do klatki piersiowej nie tracąc stabilnej pozycji tułowia na piłce.


9.  Możesz powtórzyć wszystkie ruchy na drugiej stronie pleców.


* Niwelując punkty spustowe należy pamiętać o poprawie naszej postawy w trakcie dnia, przede wszystkim przy tych czynnościach, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie stosując się do tej zasady narażasz się na pogłębienie dysfunkcji. Przy tej lekcji pamiętaj o nie wysuwaniu barków oraz brody w przód.


Pozdrawiam Michał Barbaruk

akredytowany trener i szkoleniowiec REPs Polska

https://repspolska.pl/trener/Michal-Barbaruk/REPS-TR-1054

zapraszam do ćwiczeń ze mną poprzez platformę myover40 

https://myover40.pl/register/3