2022-07-13


Jak uzyskać spokój wewnętrzny.

Każdy chciałby wiedzieć, jak uzyskać spokój wewnętrzny każdego dnia. Jest na to kilka sposobów. Najważniejsze to wiedzieć, że tak jak o wszystko, o spokój wewnętrzny również trzeba zadbać. Jak? Zadbaj o siebie. Niby banalne, ale proste rozwiązania są zawsze najlepsze. Zadbaj o wszystkie obszary swojego życia: relacje, zdrowie, czas dla siebie, hobby, pracę, finanse, rozwój. W ten sposób wypracujesz życiową równowagę oraz spokój wewnętrzny.


Nie na każdym etapie życia jesteś w stanie zadbać o wszystkie obszary tak samo. Czasami praca lub rodzina będzie wymagała od Ciebie więcej uwagi. Warto jednak pamiętać o pozostałych obszarach w takim stopniu, w jakim możesz, zadbaj o nie. Jeśli tego nie zrobisz, wcześniej czy później pojawią się konsekwencje, które zburzą spokój i równowagę. Dlatego warto żyć świadomie każdego dnia.


Twoje podejście do życia, do każdego z jego obszarów, jest ściśle związane z Twoimi przekonaniami. Czyli tym, co myślisz o każdym z nich, co uznajesz za prawdę. To są tzw. programy, które nieświadomie kierują Tobą i Twoim życiem. Możesz sobie wyobrazić, że mózg, to komputer, a przekonania to oprogramowanie. Każdy z nas je posiada. Jeśli to sobie uświadomisz oraz zaczniesz nad nimi pracować, jesteś w stanie wprowadzić równowagę, motywację oraz pozytywną energię do swojego życia. Nie zawsze jest to łatwe, to wybór drogi życiowej, w której bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje życie. Jednak warto, jeśli chcesz, by działy się cuda :)


Niektóre przekonania wystarczy sobie uświadomić, z niektórymi wymaga to więcej pracy, więcej czasu i odpowiednich narzędzi. Im więcej zmienisz w swoim oprogramowaniu, tym lepiej układa się w Twoim życiu, oraz otwiera się więcej możliwości. Przykład takich blokad, które powodują problemy, to niewspierające przekonania typu: "trzeba się narobić aby zarobić", lub gdzieś głęboko w sercu uważasz, że nie jesteś wiele wart/warta. Zatem, jak myślisz, posiadając takie oprogramowanie, co się będzie wydarzać w Twoim życiu?


Anna Zając


Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszam Cię na moje social media oraz do kontaktu :)


Instagram : Coach.Zdrowia.Kobiet
Odpowiedz