2022-08-25


Pragniesz cieszyć się życiem? Cz.1

Pragniesz cieszyć się życiem?


Super! To oznacza, że chcesz czuć się dobrze ze sobą, budować wspierające relacje z innymi, zachować zdrowie i energię oraz motywację, zrozumieć swoje różne stany emocjonalne i radzić sobie z nimi oraz zbudować mocny fundament pod nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną, które to będą dopasowane do Ciebie.


Już jako małe dziecko patrząc na ludzi, swoją wrażliwością zastanawiałam się, czy istnieją jakieś klucze do tego, by każdy był zdrowy i szczęśliwy. Powiedziałam do siebie: ,, jeśli tak, to ja je odkryję". Nie odkryłam, lecz odkryła je nauka, ja je poznałam. Życie składa się z wielu połączonych ze sobą elementów, które na siebie wzajemnie wpływają, dlatego wszystko jest takie skomplikowane, choć tak naprawdę proste.


Kluczem jest świadomość i choć nie jestem w stanie wyjaśnić wszystkiego w jednym artykule, spróbuję przybliżyć temat.


Jeśli kupujesz meble, wyrzuć instrukcję i spróbuj je skręcić samemu :). Podobnie jest z życiem. Potrzebujemy zdobywać wiedzę z zakresu relacji, wychowania dzieci, komunikacji międzyludzkich, emocji, lecz to po pierwsze - za mało, po drugie - jeśli żyjemy zgodnie z wewnętrzną naturą, połączeni z prawdziwym ,,ja", rozwijając świat wewnętrzny, podwyższając swoją świadomość (polecam mapę poziomów świadomości według Amerykańskiego psychiatry, wykładowcy, dr nauk medycznych, nauczyciela duchowego Davida Hawkinsa) oraz poszerzając percepcję, cała reszta pojawia się sama. Znikają problemy z podjadaniem, czy brakiem aktywności fizycznej, brakiem czasu, brakiem motywacji, problemy z emocjami, kłótniami, jak i innymi życiowymi problemami (to kolejny ciekawy temat: czym one są, dlaczego i jak na nie patrzeć). Gdyby każdy wnikał w głąb siebie, zamiast na siłę zmieniać życie od strony zewnętrznej terapeuci, psychologowie mogliby stać się niepotrzebni, śmiem twierdzić, że nawet dietetycy oraz trenerzy.


To wszystko jest ściśle związane z rzeczywistością kwantową. Bardzo trafnie opisuje to dr Joe Dispenza w książce ,,Jak uwolnić swój nadprzyrodzony potencjał''. Pisze o tym, że wszystko zaczyna się na poziomie subatomowym. Dokładnie opisuje atomy, cząsteczki i energię oraz mówi o informacji, jakie sobie przekazują. Ciekawe jest to, że każda komórka organizmu składa się właśnie z atomów połączonych ze sobą. Jak wiadomo każda tkanka, każdy organ jest stworzony z komórek. Wokół każdej komórki znajduje się niewidzialne pole energii. Inny naukowiec Fritz Albert Pop udowodnił, że atom w środku w 99,9999999% jest pusty, wypełniony energią i światłem, które poprzez pozytywne wibracje synchronizuje się i tańczy ze sobą, a dysharmonia powstaje przy niskich i negatywnych wibracjach. Mowa tu o miłości, wdzięczności, wybaczeniu, radości, rozwoju, a negatywne to lęk, strach, niepewność, wulgaryzmy, obraza itd. Na tym poziomie pokazuje to, w jaki sposób komórki zdrowieją lub chorują. Nasze programy, traumy, przekonania czyli wierzenia (,,według wiary Waszej wam się dzieje") również się przyczyniają do naszego wewnętrznego świata, stanu naszych komórek, jak i wyborów życiowych i zachowań. Niektórzy twierdzą, że to właśnie świadomość jest światłem, a największym grzechem jest jego brak. Zgadzam się z tym stwierdzeniem.


Nasze ciało nie tylko składa się z ciała fizycznego, lecz posiada również anatomię energetyczną, która ma ogromne znaczenie.

Słowa, myśli i emocje posiadają energię, które wpływa na nasze ciało, to jest pewne. Mówi o tym również psychofizjologia stresu. Sami również możemy zauważyć, jak przy trudnych emocjach zamyka nam się klatka piersiowa, stajemy się przygarbieni, a przy wzniosłych, pozytywnych jesteśmy otwarci i wyprostowani.


Rozwijanie świata wewnętrznego (poznawanie i kochanie siebie, uzdrowienie przeszłości, wybaczanie, akceptacja, intuicja, wdzięczność, wizja swojego życia, wzniosłe emocje, zaufanie, relacja z ciałem, wspierające myśli, wyobraźnia, poszerzanie percepcji), mocno przyczynia się do synchronizacji światła wewnątrz nas, do uzdrowienia i transformacji naszego życia.


Jeszcze jedno — ponieważ łączę rozwój osobisty z duchowością, widzę i doskonale rozumiem pewne połączenia i zależności, dodam — znasz powiedzenie: ,, jesteś tym, co jesz"?

Jest to prawda. Odżywianie ma na nas, naszą energię i motywację ogromny wpływ, ale również jak w modlitwie: ,,Ojcze Nasz" jest fragment: ,,jak w Górze tak i na Ziemi" - to oznacza, jak w świecie wewnętrznym, tak i na zewnątrz (świat zewnętrzny).


Mogę przytoczyć jeszcze kilku innych doktorów, naukowców, którzy przeprowadzali bardzo ciekawe badania, jedno jest pewne, najwyższa pora wyjść ze schematów i sztywnych ram, zobaczyć, że jest coś więcej, do czego mamy dostęp i jest to dla nas.


Świat wewnętrzny i wszystko, co z nim związane jest fundamentem wszystkiego, co jest, pozwala również być prawdziwie obecnym w życiu. O tym w następnym artykule.Autor:

Anna Zając

Ekspert Zdrowia i Rozwoju Osobistego Kobiet, Trener Personalny, Nauczyciel Duchowy, Wykładowca Kursu ,,Planuję długie i lepsze życie".


https://www.mobilityflexibility.com/akademia-zdrowia/planuje-dlugie-zycie