WSPOMAGAJĄC REGENERACJĘ ORGANIZMU

  • Pojęcie treningu zdrowotnego jako jednej z form aktywności fizycznej jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje wiele form aktywności fizycznej.

Poziom

  • zaczynam ćwiczyć z myover40

Partie ciała

  • TWOJA PRZEMIANA KONFERENCJA

WYBRANE FORMY TRENINGU ZDROWOTNEGO WSPOMAGAJĄCE REGENERACJĘ ORGANIZMU


Pojęcie treningu zdrowotnego jako jednej z form aktywności fizycznej jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje wiele form aktywności fizycznej. Głównym celem jest utrzymanie i poprawa potencjału zdrowotnego organizmu. Trening zdrowotny ma na celu także prewencję chorób cywilizacyjnych. Można nim oddziaływać na organizm wieloma środkami i na wiele sposobów. Jednym z nich jest także wspomaganie regeneracji, restytucji potreningowej i odnowy organizmy. Wykład ma na celu przybliżyć zagadnienie tej formy treningu zdrowotnego i pokazać mechanizm działania w praktyce.


PAWEŁ POSŁUSZNY

Dr Paweł Posłuszny ukończył specjalizację z promocji zdrowia. Jest aauczycielem akademickim od 2003 roku. Prowadzi zajęcia z anatomii, antropomotoryki, treningu funkcjonalnego i zdrowotnego oraz rożnych form fitness i ćwiczeń siłowych. Pracuje w Zakładzie Biostruktury Akademii Wychowania Fizycznego im. Olimpijczyków Polskich we Wrocławiu. W swojej pracy zawodowej skupia się na zagadnieniach aktywności i sprawności fizycznej, żywienia oraz analizy składu ciała. Jest dyplomowanych instruktorem 4 dyscyplin sportu i odnowy biologicznej, dietetykiem, trenerem personalnym oraz wykładowcą i egzaminatorem międzynarodowej organizacji fitness REPs Polska. Wieloletni ekspert największego czasopisma dla mężczyzn Men’s Health i dla kobiet Women’s Health. Od 1997 roku zdobywał doświadczenie jako trener karate i fitness. W czasie wolnym bierze udział w imprezach sportowych biegowych, kolarskich i triatlonowych. Ukończył ponad 1000 biegów ulicznych, górskich, ekstremalnych i na orientację oraz ultramaratonów. Wielokrotny finisher Maratonu komandosa oraz zdobywca odznaki Wielkiego Szlema Komandosa.